Aktualności
Lekcja muzealna
Klasa siódma po raz kolejny wzięła udział w muzealnej lekcji historii, przygotowanej przez oddział muzeum w Gliwicach – Willę Caro. Tym razem tematem zajęć były postacie dwóch architektów odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku: Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego.
Prowadząca przybliżyła uczniom sylwetki obu polityków, wspomniała o kilku anegdotach z ich życia, podkreśliła zasługi dla ojczyzny. Nie zabrakło wiadomości o trudnościach, jakie napotykali Polacy w walce o niezależność państwową. Ciekawostką z pewnością było to, ze obaj politycy, mimo różnych poglądów politycznych potrafili współpracować ze sobą dla dobra kraju. To świetny wzór dla nas, żyjących współcześnie.
07gruProgramowanie w języku C++ - projekt
Uczniowie klas VII i VIII uczyli się programowania w języku C++ pod kierunkiem programistów firmy Softserve. Ze względu na stale rozwijające się technologie, zapotrzebowanie na programistów będzie wzrastało, dlatego ważne jest zachęcanie uczniów do nauki programowania.Uczniowie poznali pojęcia i terminy używane w programowaniu, zastosowanie programowania, poznali środowisko programistyczne Code Blocks, pisali pierwsze programy(kody źródłowe), kompilowali, sprawdzali wyniki, stosowali zmienne i wykonywali na nich obliczenia,stosowali instrukcje warunkowe do realizacji algorytmów z warunkami i inne.
13majSzkolny program czytelnictwa
Uczniowie kl.II realizowali projekt czytelniczy w oparciu o książkę J. Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie "Co to jest szczęście?". W ramach projektu doskonalili umiejętność wspólnej pracy w ramach procesu uczenia się, czerpania korzyści z różnorodności grupy, umiejętność doprowadzania do kompromisów,umiejętność oceniania swojej pracy oraz, w razie potrzeby, szukania rady, informacji i wsparcia.
04gruDzień Pluszowego Misia
03gruProjekty czytelnicze
Co czytać? – Wszystko.
Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania,
wyciąga się go z każdego czytania.
Bo czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw
i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”.
Jarosław IwaszkiewiczNasi uczniowie uczestniczą w "Szkolnym programie czytelnictwa" oraz w "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa".
04gruNarodowy Dzień Niepodległości
9 XI 18 r. odbyła się uroczysta akademia. Nasi uczniowie oraz zaproszone na uroczystość dzieci z przedszkola Słoneczko, wierszem, piosenką i tańcem uczcili to wyjątkowe święto. O 1111 uczestnicy akademii włączyli się w akcję MEN "Rekord dla Niepodległej" śpiewając cztery zwrotki hymnu narodowego.
20lisGrafika komputerowa w programie GIMP - projekt we współpracy z Pracownią Działań Artystycznych i Projektowych.
Celem zajęć interdyscyplinarnych prowadzonych w klasie VII we współpracy z panią Katarzyną Bierkowską(Pracownia Działań Artystycznych i Projektowych) jest tworzenie przez uczniów własnych fotomontaży w programie GIMP. Inspiracją do tych prac były obrazy i portrety Giuseppe Arcimboldo stworzone z warzyw i owoców.
10marŚniadanie daje moc
Dzisiaj uczniowie klas młodszych, wspierani przez rodziców, przygotowywali wspólne śniadanie.
Śniadanie Daje Moc to edukacyjny program na temat zasad zdrowego odżywiania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
08lisSzkolne obchody 100 lat Niepodległości
Zbliża się 11 listopada, 100 rocznica odzyskania niepodleglości przez Polskę. W przededniu tego podniosłego święta podsumujmy przedsięwzięcia, którymi nasza szkoła wpisała się w obchody Stulecia Niepodległości:
- szkolny etap konkursu wojewódzkiego I Dyktando Niepodległościowe „O historii po polsku!”- 10 X 2017,
07lisZachowaj trzeźwy umysł
Nasza szkoła uczestniczy w programie "Zachowaj trzeźwy umysł".
ZTU to znana i uznana marka na polskim rynku profilaktyczno-edukacyjnym. To kampania pozytywna i pomysłowa,
stawiająca na wyraźny i optymistyczny przekaz. ZTU nie straszy i nie gani, ale uczy młodych ludzi, jak być silniejszymi,
05lis- 06lis
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
Wzorowo przygotowani pod kierunkiem pani A. Śliwki uczniowie klasy V uczcili ten wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej dzień.
29paźCode Week
Nasza szkoła zgłosiła swój udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.
Code Week to inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeńzwiązanych z programowaniem.Nasze wydarzenie oparte jest na korelacji miedzyprzedmiotowej(plastyka, informatyka), na pracy uczniów starszych na rzecz młodszych(starsi uczniowie przygotują karty do kodowania dla uczniów młodszych) oraz na ćwiczeniach w kodowaniu przez uczniów klas młodszych(II,IV).
16paźW trakcie prac nad tworzeniem mapy interaktywnej szkoły...
"Kalibracja i wektoryzacja planu szkoły" to temat dzisiejszych warsztatów w ramach projektu M Potęga.
12paźProgram grantowy „mPotęga”
Program grantowy „mPotęga”
Tytuł projektu: Interaktywna mapa szkoły
W ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gliwicach mają możliwość poszerzenia wiedzy matematycznej w kontekście jej wykorzystania w Systemach Informacji Geograficznej (GIS) oraz ugruntowania wiedzy zdobytej na lekcjach matematyki. Projekt adresowany jest do uczniów klas VII-VIII ww. szkoły i zakłada przeprowadzenie zajęć w formie wykładów oraz warsztatów. Zajęcia poprowadzą pracownicy Politechniki Śląskiej dr inż. Aleksandra Mierzejowska oraz mgr inż. Monika Żogała.
03paźWernisaż - Pracownia Działań Artystycznych i Projektowych
Pracownia Działań Artystycznych i Projektowych działająca w kooperacji ze Szkołą Podstawową nr 2 ma nową siedzibę w Wilczym Gardle przy ul. Pl. Jaśminu. Pierwszy wernisaż zgromadził miłośników sztuki, którzy mogli podziwiać prace wykonane w pracowni w ubiegłym roku szkolnym oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat technik plastycznych, o których pięknie opowiedziała zgromadzonym na wernisażu gościom Pani Katarzyna Bierkowska.
13wrzHistoria sukcesu - Erasmus+
"Historia sukcesu" to najwyższe wyróżnienie, jakie projekt może dostać w Erasmus+.
Mam przyjemność poinformować, że Państwa projekt 2014-1-PL01-KA201- 002907-”Discovering Europe” został wybrany jako „HISTORIA SUKCESU” przez panel ekspertów Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury Komisji Europejskiej. „Historie sukcesu” to zakończone projekty, które wyróżniły się poprzez swój wpływ, wkład w kształtowanie polityki, innowacyjne rezultaty i/lub kreatywne podejście i mogą być inspiracją dla innych. Wybór Państwa projektu nastąpił na podstawie rygorystycznych kryteriów dotyczących jakości, zgodności z założeniami programu oraz rezultatów. Projekt został oznaczony jako „historia sukcesu” na platformie rezultatów projektów Erasmus+ (bazy danych zawierającej opisy i rezultaty projektów dotowanych przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+ i oraz wcześniejszy
13wrz- 22sie
Sprawna szkoła
Nasi uczniowie wzięli udział w autorskim projekcie "Sprawna szkoła". Gościem była pani Agnieszka Filipkowska. Projekt ten sprzyja kształtowaniu zachowań społecznych u uczniów i pokzauje co to jest tolerancja, umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji, dialog.
21czeW gospodarstwie...
Nieczęsto dzieci mogą z bliska zobaczyć gospodarstwo z całym jego inwentarzem. Popatrzeć na zwierzęta hodowlane, usiąść za kierownicą traktora, znaleźć się w środku stodoły... to dopiero była frajda. A potem zabawy na powietrzu i kiełbaski z grilla. To wszystko mogły dzieci przeżyć dzięki niezwykłej gościnności państwa Moniki i Klaudiusza Klytta oraz państwa Sabiny i Dawida Karafioł.Dziękujemy wszyscy, i mali(dzieci) i duzi(nauczyciele).
02lipPiknik rodzinny
Piknik rodzinny, odbył się 8 czerwca 18 r. Atrakcją były niewątpliwie występy wokalne naszych uczniów, wykonywane nie tylko w polskim, ale w siedmiu językach będących językami narodowymi naszych niedawnych gości projektu Erasmus+. Poza tym były zawody sportowe - coś dla ducha, grill i ciasto - coś dla ciała oraz inne atrakcje dla calej rodziny.
25czeMiejski konkurs "Segreguj odpady, przyroda sama nie da rady"
24 maja 18 r. uczennica klasy I Blanka Dreja i uczeń klasy IIIb Tomasz Kuczara reprezentowali naszą szkołę w półfinale miejskiego konkursu Segreguj odpady, przyroda sama nie da rady" , który odbył się w Gliwickim Centrum Edukacyjnym. Mamy zaszczyt poinformować, ze nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Aby dostać się do finału, który odbył się 5 czerwca, zarówno Blanka jak i Tomek, musieli pokonać kilkudziesięciu rywali. I to zrobili. Gratulujemy!
10cze- 30maj
Erasmus + w naszej szkole
30majZielone podchody
30majDzień otwartych koszar
W czasie Dnia otwartych koszar uczniowie klas młodszych mogli poznać uzbrojenie i sprzęt wojskowy w Jednostce Wojskowej w Gliwicach przy ul. Andersa.
Więcej zdjęć w galerii Wspólne imprezy klas I, IIIa i IIIb.
02lipKonkursy plastyczne
Bartosz Loranty (I miejsce) i Michał Ostrowski (III miejsce) to laureaci międzyszkolnego konkursu plastycznego "Lek na lęk" organizowanego przez Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną w Gliwicach. Gratulacje!
Praca uczennicy Danieli Pietrynek z klasy IV została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "Łąka, woda, pole, las - tu znajdziecie nas. Dzikie zwierzęta w Polsce."
21majPozytywni.Gliwice.pl
Nasi uczniowie też są "Pozytywni dla otoczenia:...
21majMiędzyszkolny Konkurs Matematyczny "Cyferka"
Z przyjemnością informujemy, że wśród naszych uczniów są najlepsi matematycy z gliwickich szkół podstawowych. Tymon Krztoń z klasy I i Krzysztof Ogierman z klasy IIIa reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Cyferka", organizowanym od lat w Społecznej Szkole Podstawowej w Gliwicach. Nasi uczniowie stanęli na drugim stopniu podium, zdobyli bowiem II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Brawo matematyczne Asy z I i III klasy!
20majRocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dniu radości, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!
14majFestiwal bezpieczeństwa w Parku Chopina
8 maja w Parku Chopina odbył się "Festiwal bezpieczeństwa" , w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Mieli okazję spotkać się
z policjantami, strażakami i instruktorami udzielania pierwszej pomocy. Celem akcji było podnoszenie świadomości uczniów
w zakresie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych ludzi oraz obowiązku udzielania pierwszej pomocy.
08majMłodzi poligloci
Chętni uczniowie mogli podjąć naukę j. francuskiego i hiszpańskiego w ramach akcji "Młodzi poligloci". Zajęcia rozpoczęły się w kwietniu.
08majWarsztat teatralny - Teatr Miejski w Gliwicach
Uczniowie klas I i IIIa wzięli udział w warsztacie teatralnym "Są dzieci wełniane, są dzieci skórzane", który niósł w sobie uniwersalny przekaz o szacunku i miłości, wartościach, które przekraczają granice kulturowe i obalają istniejące stereotypy.
25kwiPozytywni.Gliwice.pl
III edycja akcji pt. Pozytywni dla życia w ramach kampanii społecznej Pozytywni.Gliwice.pl już za nami.
Wśród wielu atrakcji były występy artystyczne w wykonaniu licznych grup z gliwickich przedszkoli i szkół, spotkania ze specjalistami oraz specjalna strefa dotycząca zdrowia.
Wydarzenie współorganizowali uczestnicy kampanii społecznej, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gliwice oraz Centrum Handlowe Forum Gliwice.
22kwiXXII Miejski Konkurs Recytatorski
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy I Tymon Krztoń reprezentował naszą szkołę w XXII Miejskim Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Szkoła w poezji", który odbył się w Szkole Podstawowej Filomata w Gliwicach. Tymon rywalizował z uczniami z osiemnastu gliwickich szkół podstawowych i zdobył w tym konkursie III miejsce. Wielkie gratulacje!
12kwiSukcesy matematyczne naszych uczniów
Uczniowie klasy trzeciej Krzysztof Ogierman i Roch Pieprzyca otrzymali wyróżnienie
w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym „I Ty możesz zostać Pitagorasem”,
a Krzyś Ogierman zdobył tytuł WICEMISTRZA w XV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Gratulujemy sukcesów!
09kwiWiosna? Ach, to Ty !
21 marca 2018 r nie było czasu na lekcje. Wszak.... przyszła wiosna.... Może nie wszędzie, ale do naszej szkoły na pewno. Było kolorowo, zdrowo, radośnie i... śpiewająco.
02kwiPasowanie na czytelnika
Najmłodsi uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Samodzielnie lub z pomocą dorosłych już mogą czytać wypożyczone z biblioteki książki. Uroczystość przygotowała p. A. Paździor.
19marWszystko o bezpieczeństwie
W czasie rekolekcji odwiedziło szkołę wielu gości. Wśród nich policjanci, którzy kolejny raz przypomnieli
dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
08marDzień eksperymentów
28 lutego 2018r. odbyły się zajęcia warsztatowe z chemii dla klasy 7 oraz pokazy ciekawych doświadczeń chemicznych dla wszystkich uczniów . Zajęcia prowadzone były przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.
Centrum Chemii w Małej Skali (a właściwie Centrum techniki eksperymentu w małej skali) to zespół naukowo-dydaktyczny związany z uczelnią wyższą zajmujący się popularyzacją chemii i dydaktyki chemii. Hasłem przewodnim prowadzących zajęcia było: „Uczyć chemii bez wykonywania doświadczeń, to jak pisać wiersze nie potrafiąc czytać„ .
28lut
Zapowiedzi
Przerwa świąteczna trwać będzie od 17 IV do 22 IV 25 r.
21 maja 25 r - zebrania rodziców
Rok szkolny 2024/2025
Lekcje i przerwy:
8.00 - 8.45
8.55 - 9.40
9.50 - 10.35
10.45 - 11.30
11.40 - 12.25
12.40 - 13.25
13.35 - 14.20
Jak zamówić obiad dla dziecka w szkole?
Informacje dotyczące zamawiania posiłków
Działania w ramach programu "Laboratoria przyszłości"
Klauzula informacyjna - zdalne nauczane
O szkole
Na korytarzu naszej szkoły znajduje się Szkolna skrzynka zaufania, której celem jest podejmowanie szybkich interwencji w trudnych sprawach dotyczących szkolnego życia, eliminacja zachowań aspołecznych, profilaktyka uzależnień, poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole.
Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci
i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne to 800 12 12 12.Sekretariat: poniedziałek - piątek w godzinach 7.30 - 15.30
Pedagog: Katarzyna Maciejuk
Poniedziałek: 8.00 - 12.00
Wtorek: 8.00 - 12.00
Czwartek:12.30 - 15.30
Pedagog specjalny: Joanna Jarmal
Poniedziałek: 12.15 - 16.00
Czwartek:12.15 - 16.00
Piątek:12.15 - 15.45
Psycholog: Dawid MarszałekWtorek: 8.00 - 12.30
Środa: 11.45 - 15.15
Piątek: 1045 - 14.45
Warto przeczytać:
Jak być rodzicem nastolatka?
Dobrobyt czy dobrostan...
O depresji
EmpatiaRodzice zainteresowani kontaktem z panem psychologiem, proszeni są o telefoniczne umawianie wizyt przez sekretariat.
Logopeda: Grażyna Przystasz
Piątek: 12.00 - 16.00
Biblioteka: Dorota PieleckaPoniedziałek: 9.50 - 10.40, 11.40 - 12.40, 13.35 - 13.45
Wtorek: 10.45 - 12.45
Środa: 8.00 - 11.40, 12.25 - 14.30, 15.15 - 15.30
Czwartek: 8.40 - 11.40
Piątek: 8.40 - 10.40